Masz pytanie? Zadzwoń: 12 633-36-07, 605 24-24-10

Aparaty stałe

Leczenie ortodontyczne przy pomocy apartów stałych przeznaczone jest dla Pacjentów z uzębieniem stałym lub późnym mieszanym. Aparat stały składa się z zamków, pierścienilub rurek które są przyklejane specjalnym klejem do zęba. Do nich z kolei mocowany jest drut przy pomocy ligatur elastycznych. Dzięki temu, iż aparaty stałe wywierają siłę bez przerwy, przez cały okres leczenia, pozwalają na osiągnięcie precyzyjnych efektów leczniczych. Leczenie aparatem stałym trwa w zależności od wady zgryzu od roku do trzech lat.

W zależności od potrzeb leczniczych i estetycznych Pacjenta, nowoczesna ortodoncja oferuje różne rodzaje aparatów ortodontycznych:

Aparat ortodontyczny metalowy

Precyzyjny i tańszy aparat na zęby. Aparat metalowy daje możliwość tworzenia indywidualnego wizerunku poprzez zastosowanie kolorowych gumek utrzymujących łuk.

26

Aparat ortodontyczny estetyczny/ kosmetyczny

To przede wszystkim aparat ortodontyczny porcelanowy (w kolorze zęba), lub aparat ortodontyczny kryształowy (jego inna nazwa to aparat szafirowy), jedyne całkowicie przezroczyste zamki ortodontyczne. Aparat kryształowy to idealne rozwiązanie dla wymagających Pacjentów.

4

Aparat samoligaturujący

Aparat samoligaturujący jest rodzajem aparatu stałego bezligaturowego ( nie posiada ligatur elastycznych). Zamki aparatu utrzymują łuk za pomocą odpowiednich zatrzasków. Ciągłe i jednostajne dozowanie sił aktywnych na zęby jest możliwe dzięki zastosowaniu zamków bezligaturowych w systemie niskiego tarcia. Polega to na wyeliminowaniu sztywnego połączenia łuku aparatu z zamkiem przy pomocy ligatur. W aparatach samoligaturujących zęby mogą swobodnie przesuwać się wzdłuż łuku aparatu ortodontycznego, co w przypadku zamków z ligaturą było utrudnione przez duże siły tarcia między łukiem a ligaturami. Dzięki temu raz zadana siła aktywna podczas regulacji aparatu działa jednostajnie przez długi czas. Eliminuje to konieczność częstych wizyt i regulacji aparatu w gabinecie ortodontycznym, jak i częstej wymiany ligatur.

26

27

28

Aparat DAMON- to więcej niż proste zęby

System Damona stosuje unikalną filozofię leczenia wychodzącą poza proste zeby w celu stworzenia szerokich, pięknych uśmiechów. Takie podejście do leczenia bierze pod uwagę przewidywany wygląd pacjentów w wieku 40-50 lat później.

W zamkach systemu Damona zastosowano pasywny mechanizm poślizgowy w celu utrzymania drutu w zamku. Zmniejszony nacisk na zęby Pacjenta pozwala na ich szybsze i wygodniejsze przesuwanie. Bezligaturowe (bez gumek) zamki nie są obwiązywane i są łagodne dla zębów oraz tkanek. Druty wysokiej technologii z pamięcią kształtu szybko przesuwają zęby oraz wymagają o wiele mniej regulowania. Dzięi temu częstość wizyt zostaje zmniejszona, a okres leczenia się skraca.

Aparat DAMON CLEAR - więcej niż widzą oczy

Damon clear łączy potwierdzone badaniami klinicznymi pasywne samoligaturowanie o niskim tarciu z estetyką jakiej domagają się świadomi swojego wyglądu Pacjenci. W rezultacie powstał krystalicznie przejrzysty aparat, który przekracza oczekiwania, co do piękna i funkcjonalności. Damon Clear to prawdziwa innowacja w estetyce.
Solidna konstrukcja jest odporna na powstawanie plam i przebarwień. Gładkie zaokrąglone krawędzie poprawiaja komfort Pacjenta. Zamki Damon Clear są istotnym elementem systemu Damona, który eliminuje konieczność stosowania tradycyjnej mechaniki, która może wymagać częstszej ekstrakcji zębów lub innych dodatkowych aparatów.

Aparaty językowe

Każda osoba, która szuka naprawdę dyskretnego sposobu wyprostowania zębów powinna zastanowić się nad zamkami Incognito. To rodzaj aparatu ortodontycznego, w którym zamki przymocowane są do wewnętrznej powierzchni zębów. Osoby, którym z przyczyn zawodowych lub estetycznych najbardziej zależy, aby zamki były niewidoczne, decydują się na leczenie tym rodzajem aparatu. Największą zaletą aparatu Incognito jest ich najniższy dostępny na rynku profil zamków. Oznacza to, że zamki są mniejsze, co ułatwia Pacjentowi adaptację aparatu po jego założeniu.
Wszystkie zamki aparatu Ingognito są wykonane "na miarę" dla każdego Pacjenta, ze stopu złota, co umożliwia dopasowanie ich kształtu do indywidualnej budowy zębów danego Pacjenta. Na podstawie wycisku pobranego przez naszą wyszkoloną ortodontkę ortodontkę, wykonuje się model gipsowy, a następnie zamki aparatu dla danego Pacjenta. Projekt zamków każdego aparatu Incognito powstaje w Bad Essen w Niemczech. W nastepnej kolejności wykonany indywidualnie aparat zostaje wysłany do naszego gabinetu ortodontycznego w Polsce, gdzie bez konieczności dopasowywania, jest on przyklejany do wewnętrznej powierzchni zebów Pacjenta.

30

31

Aparaty stałe grubołukowe

Aparaty stałe grubołukowe są to aparaty ortodontyczne wykonywane indywidualnie w pracowni technicznej służąone do poszerzania zwężonej szczęki. Aparat mocuje się na stałe za pomocą metalowych pierścieni na zębach trzonowych.

32

33

34

35

Maska twarzowa

Jednym z najbardziej efektywnych sposobów leczenia pacjentów, u których występuje niedostateczny wzrost szczęki (jest ona cofnięta w stosunku do całej części twarzowej czaszki), jest leczenie ortopedyczne z zastosowaniem maski twarzowej. Najlepsze efekty można osiągnąć u pacjentów rosnących, a więc z uzębieniem mieszanym i wczesnym stałym. Niemniej jednak u pacjentów dorosłych leczenie tym aparatem również daje dobre wyniki, ale maskę twarzową trzeba skojarzyć z aparatem do rozrywania szwu podniebiennego – Hyrax lub Bihelix.

36

Szyny relaksacyjne

 17

37